Kronik Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Kronik Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Kronik baş ağrısı, bazı insanlarda sürekli bir hale gelmiş olan baş ağrılarıdır. Sürekli olarak meydana gelen bu baş ağrısı, insanlarda çok ciddi olarak problemlere neden olmaktadır. Çünkü kişi meydana gelen baş ağrıları nedeniyle birçok işinden geri kaldığı gibi aynı zamanda günlük hayatını biraz daha agresif olarak geçirmektedir. Kişideki baş ağrıları, çok ciddi bir şekilde sinirlilik haline neden olur. Tabi ki bu durumlar kronik baş ağrısının sadece bir rahatsızlığıdır. Kronik baş ağrısı, insanlarda daha birçok farklı şekilde rahatsızlığa neden olduğu için kesinlikle acil bir şekilde tedavi edilmesi gerekir. Özellikle yaşı küçük olan insanlarda kronik baş ağrısı çok büyük bir problem olur. Çünkü küçük yaştaki insanlarda bu ağrılar biraz daha dayanılmaz olduğu için bu baş ağrılarına biraz daha dikkat edilmelidir. Kronik baş ağrısı, daha çok ileri yaştaki insanlarda meydana gelmektedir. Bunun nedeni ise daha çok yetişkinlerde kronik baş ağrısına neden olacak durumların görülmesidir. Günlük yaşamda birçoğumuzun karşılaştığı kronik baş ağrısının en büyük nedeni strestir.

Kronik baş ağrısı neden olur?

Çok çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan kronik baş ağrısı, birçok zaman ağrı kesicilerle durdurulamayabilir. Çünkü insanlarda meydana gelen bu durum ağrı kesicilerin etki edemeyeceği derecelerde aşırı bir halde olabilir. Bazı kronik baş ağrıları, çok önemli hastalıkların belirtisi olabilmektedir. Bu nedenle en fazla 1 hafta içerisinde kronik baş ağrılarının nedeninin tıbbi olarak teşhis edilmesi gerekmektedir.

Migren: İnsanlarda meydana gelen baş ağrısı probleminin en büyük nedenlerinden biri migrendir. Aslında bu hastalık direk olarak bir baş ağrısı hastalığıdır. Migren ağrısı, biraz önce de bahsettiğimiz gibi ağrı kesicilerle iyileştirilemeyen bir ağrı türüdür. Bu nedenle doktorunuzun tavsiyelerine çok dikkat etmelisiniz.

Aşırı gerilme: İnsanlarda kimi zaman çok korkma, kimi zamanda aşırı heyecan gibi durumlar direk olarak baş ağrısına neden olur. Bu durum özellikle sürekli olarak iş hayatında sorunlar yaşayan insanlarda kronik bir hal alabilmektedir.

Travmalar: Herhangi bir şekilde kafaya darbe alan insanlarda kronik baş ağrısı rahatsızlığı ortaya çıkmaktadır. Eğer sizlerde de kronik baş ağrısı varsa yakın geçmişinize bir göz atarak kafaya herhangi bir darbe alıp almadığınızı sorgulayın. Size yavaş gibi gelse bile kafaya alınan darbeler direk olarak kronik baş ağrısına neden olabilir.

Sindirim: İnsanlarda bazı yiyecek ve içecekler direk olarak kronik baş ağrısı oluşumuna neden olmaktadır. Eğer sizlerde de belli bir şeyleri yedikten sonra baş ağrıları ortaya çıkıyorsa bu yiyeceklere biraz daha dikkat etmeniz gerekecektir.

Aşırı yabancı madde: Kafein, nikotin, alkol ve buna benzer birçok madde insanlarda kronik baş ağrısı oluşturur.

Beyinde tümör ya da kitle: Direk olarak sık sık baş ağrısına neden olur. Bu nedene bağlı olarak oluşan baş ağrıları direk olarak bölgesel olarak ortaya çıkar.

Bazı ilaçlar: Tansiyon, kolesterol ve şeker gibi hastalıklarda kullanılan birçok ilaç insanlarda kronik baş ağrısı sorununa neden olur.

Kronik olarak meydana gelen baş ağrıları için kesinlikle bir teşhis konulmadan herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır. Çünkü meydana gelen dahili hastalıklarda kullanmış olduğunuz ilaçlar direk olarak sorunların ilerlemesine neden olacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Haber Bülteni

Güncel

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Güncel

Adetliyken Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Adetliyken Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Güncel

Sürekli Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sürekli Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi